خانه / روغن هیدرولیک هوایی

روغن هیدرولیک هوایی

روغن هیدرولیک هوایی

درسیستم هیدرولیک برای انتقال نیرو از مایعات استفاده می شود یعنی با حرکت یک مایع تحت فشار از داخل لوله یا شیلنگ های مخصوص و رسیدن این مایع به نقطه مورد نظر کار انجام می پذیرد مثال ساده برای درک بهتر مطلب موضوع جریان برق است همانطوری که از طریق سیم های رسانا جریان الکترون ها عبور کرده و با رسیدن به لامپ یا الکتروموتور یا هر وسیله برقی دیگری کار انجام می شود در سیستم هیدرولیک نیز مایع تحت فشار با حرکت به سمت مقصد مورد نظر و رسیدن به وسیله ای که کار را انجام می دهد و معمولاً سیلندر یا جک هیدرولیکی گفته می شود کار انجام می پذیرد. مایعی که جهت سیستم های هیدرولیک صنعتی استفاده می شود روغن است که نوع روغن بستگی به محل کاربرد و نوع کاربرد آن با انواع دیگر فرق دارد و برای هر نوع سیستم هیدرولیکی روغن بخصوص در نظر می گیرند مثلا روغنی که در سیستم هیدرولیک صنایع هوایی استفاده می شود با روغن هیدرولیک صنایع معمول وکارخانجات فرق می کند.

 
خواص روغنهای هیدرولیک :

همانطوری که اشاره شد در سیستم های هیدرولیک جهت انتقال نیرو و انجام کار از نیروی مایعات تحت فشار استفاده می شود و یک مایع یا به عبارتی روغن هیدرولیک باید خواص مشروحه زیر را داشته باشد .

قابلیت تراکم(Compressibility) : همانطور که اشاره شد درسیستم های هیدرولیک جهت انتقال نیرو و انجام کار از نیروی مایعات تحت فشاره استفاده می شود و یک مایع یا به عبارتی روغن هیدرولیک باید بتواند تحت فشار مقاوم بوده و متراکم نشود . زیرا بر خلاف گازها که قابل تراکم بوده و حجمشان در مقابل فشار وارده کاسته می گردد ، مایعات چنین نبوده و غیر قابل تراکم محسوب می گردند.
چسبندگی(Viscosity) : به خاصیت یک سیال(Fluid) که در مقابل حرکت یا روان شدن از خود مقاومت نشان دهد چسبندگی می گویند ؛ یعنی تمایل نداشتن و مقاومت جهت حرکت و روان شدن ، یک روغن ایده آل هیدرولیک باید حداقل چسبندگی را داشته باشد. غلظت مایعات توسط Say bolt Viscos meter تعیین می شود.
انبساط حرارتی(Thermal Expansion) : اکثر مایعات در مقابل افزایش درجه حرارت تغییر حجم می دهند یعنی با افزایش حرارت حجمشان زیاد میشود. یک روغن ایده آل هیدرولیک نباید در مقا بل حرارت تغییر حجم دهد.
درجه روان بودن : درجه روان بودن یا حرکت مایعات با افزایش یا کاهش درجه حرارت افزایش یا کاهش میابد ولی یک روغن ایده آل هیدرولیک با افزایش یا کاهش درجه حرارت روغن خاصیت روان بودن خود را حفظ می کند یعنی سرعت جریان یافتن روغن تحت شرایط افزایش و کاهش دما داخل لوله ها باید ثابت بماند.
نقطه اشتعال(Flash Point) : یعنی نقطه یا درجه حرارتی که روغن با گرم شدن و تحت فشار قرار گرفتن در آن خود بخود آتش گیرد (تحت تأثیر فشار روغن گرم شده و آتش می گیرد ).روغن ایده آل هیدرولیک باید نقطه اشتغال بالایی داشته باشد تا تحت تأثیر فشار و نیروی متراکم کننده آتش نگیرد .
چرب کاری (Lubrication) : روغن های هیدرولیک علاوه بر خواص ذکر شده باید خاصیت چرب کاری (Lubrication) نیز داشته باشند تا در حد امکان از اصطحکاک قطعات متحرک و فرسایش جلوگیری کنند
خاصیت ضد زنگ زدگی :(Anti-Rust)روغن های هیدرولیک باید خاصیت ضد زنگ زدگی نیز داشته باشند و در سیستم از زنگ زدگی جلوگیری کرده و همچنین رسوبات خارجی را برداشته و خود روغن نیز نباید رسوب کند.

روغن هیدرولیک هوایی

اسکایدرول یا Skydrol نوعی روغن هیدرولیک نسوز ساخت شرکت سولوتیا (زیر مجموعه شرکت صنایع شیمیایی ایستمن) ایالات متحده می باشد. این برند شامل محصولات متنوعی از جمله Skydroll 500B-4 ، Skydrol LD-4 و Skydrol 5 می شود.
اسکایدرول ساخته شده از پایه ارگانوفسفات و روغن های افزودنی حل شده می باشد تا از خوردگی و فرسودگی قطعات جلوگیری کند. این محصول برای شناسایی بهتر در رنگ های سبز و بنفش عرضه می شود.
اسکایدرول توسط اکثر سازندگان هواپیما شامل ایرباس، بویینگ و بی ای ئی مورد تایید بوده و بیش از ۴۰ سال است که در محصولات آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
اسکایدرول سری Skydrol 500 دارای طولانی ترین تاریخچه خدمات در بین محصولات استر فسفات است. نسخه اول ، Skydrol 500 ، در سال ۱۹۵۲ معرفی شد. پیشرفت های مداوم در فرمولاسیون در سال ۱۹۷۷ منجر به نسخه فعلی، Skydrol 500B-4 ، که شامل همان مواد افزودنی مقاوم در برابر فرسایش و اسید پاک کن است که درSkydrol LD-4 نیز یافت می شود. Skydrol 500B-4 جزو امن ترین استرهای فسفات هوایی است. این امر باعث شده است که این محصول محبوبیت زیادی در استفاده در کارگاه ها و کارخانه ها داشته باشد.
مایع هیدرولیک هوایی اسکیدرول مقاوم در برابر آتش است و در دمای بسیار کم در ارتفاعات ۱۰،۰۰۰ متر و بالاتر ویسکوزیته کم را حفظ می کند. هردو عامل بزرگی برای حمل و نقل هوایی هستند. این محصول به جای روغنهای هیدرولیک معدنی در سیستم های هیدرولیک هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، در سیستم ترمز و محرک های هیدرولیکی در چرخ های هواپیما از مایع Skydrol استفاده می کنند.